Co je to military fetish:

Je-li něco pro někoho fetišem, je tím míněno, že ten daný jev, předmět zbožňuje a uctívá.
Fetišismus je sexuologický termín a definuje stav, kdy fetišista bez svého fetiše velice těžko (ba dokonce vůbec) dosáhne sexuálního uspokojení.
[chcete-li se více informovat o fenoménu fetišismu, tak čtěte zde]
V military fetišismu se tak objektem touhy a hlavním erotickým stimulem stávají militárie.
Rafinovaně je tak na vzrušující úroveň postaveno spojení neženského vzhledu ve vojenských maskáčích, spojení toho, co militárie symbolizují (tedy nic sexuálního) a propojení toho všeho s přitažlivou ženskostí, erotikou atp.
Nejznámější je militaryfetiš v rámci BDSM hrátek : zde na základě rolového rozdělení a "her" na Pána/Paní a oběť dochází k ponižování, mučení, týrání atp. Takovéto rolové hry jsou konány nejčastěji ve smyslu Pán-vládce a jeho otrok-sluha. Avšak pro rozdělení dominantní, vládnoucí a submisivní, přijímající pozice je mnoho variací. Je tedy pochopitelné, že i jednou z nich bývá role dominanta jako drsného nekompromisního vojáka, důstojníka, nebo pochopitelně v ženském podání důstojnice. Na straně submisivově to může být válečná kořist (hry na znásilnění), provinilý vojín, vyslýchaný a mučený agent atp.
To vše podpořeno i vhodným oblečením a využitím zbraní. Přitažlivé na těchto hrátkách může být navozená atmosféra, která dominantovi dává právo své situace "zneužít" a válečnou kořist zprznit, jak se mu zlíbí; či zajatou oběť vyslýchat a mučit jí jakýmkoliv způsobem, aby promluvila. Submisiv tak na druhou stranu má pocit nemožnosti úniku, pocit, že je vskutku v rukou nemilosrdné bestie, která si s ním může dělat cokoliv.
Pochopitelně nemusí jít vždy o edge-play (hrátky na hraně), ač nejspíš kvůli atmosféře nebezpečna jsou tyto reálie nejčastěji využívané, může jít pouze o navození armosféry!
Pouze bych chtěla doplnit a upozornit, že vše výše jmenované rozhodně není návodem na mučení bezbranných obětí!! Zde jsou míněny pouze milostné partnerské hrátky, které jsou konány se souhlasem všech zúčastněných a bez jakéhokoliv doopravdického nebezpečí, které ohrožuje člověka!
Samozřejmě ne každý military sex musí být BDSM! Lákavé je spojení koníčku, kterým jsou vojenské záležitosti a jejich zapojení do milostných her. Stejně jako bizarní propojení zprvu asexuálního materiálu a vzhledu (např. maskáče) do sexy prádla a rajcovního oblečení (více viz sekci Military outfity), které svou absurdností ozvláštňují erotické chvíle.